Vyrábím Layouty, kdo bude chtít písněěte kdykoli.

Zápis Affs ZDE

Jak na rozcestníky

9. listopadu 2010 v 9:10 | SimonQa |  Návody

Jak na rozcestníky

Rozcestníky jsou takové vylepšení rubrik. Pokud má někdo na blogu asi 50 rubrik, a navíc nesežazených alespoň podle abecedy, tak se v tom těžko někdo vyzná. Pomocí rozcestníků se to dá napravit tak, že budete mít třeba rozcestník s názvem Celebrity a až v něm rubriky o konkrétních celebritách.. Je tak mnohem pohodlnější blog prohlížet a lidi to tak rychle neomrzí.


1. Nejdříve jděte na Nastavení blogu -> Rubriky
2. Vytvořte si nějakou hlavní rubriku. Já jí dám jméno Hlavní rubrika.
4. Vytvořte vedlejší rubriku. Já ji pojmenuju Vedlejší rubrika.
6. Až budete mít vytvořené obě rubriky, jděte udělat Nový článek. Dejte mu jméno třeba Rozcestník.
8. Do článku dejte odkazy na podrubriku (vedlejší rubriku). Uděláte to tak, že do článku napíšete jméno podrubriky (já napíšu Vedlejší rubrika), slovo označíte a kliknete na Vložit odkaz. Jeho ikonka vypadá takhle:
9. Ukáže se vám nové okno a tam napíšete do pole URL: www.název-vašeho-blogu.blog.cz/rubriky/název-vaší-podrubriky. Já bych tam na mém blogu napsala tohle: www.simonqa-and-terezqa.blog.cz/rubriky/vedlejsi-rubrika.

Pak už jen uložíte a do podrubriky budete normálně dávat články. =) Kdybyste chtěli do Hlavní rubriky dát další Podrubriky, stačí otevřít článek, který se u mě jmenuje Rozcestník (viz. výše) a postupovat stejným způsobem. Tedy vytvořit podrubriku (neboli vedlejší rubriku) a v článku rozcestník přidat pod původní odkaz ještě další podle postupu od čísla 8.
To je celé. Snad to jde pochopit. =) Kdyžtak napište do komenářů, co nechápete a já se pokusím to vysvětlit a případně poupravit návod. ;-) zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

malá drobnost

klik=o)
neklik=o(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama